DETAILNÍ INFORMACE


Zdeněk je všestranná osobnost ve světě fotografie, začínal jako dokumentární filmař a zde dosáhl svých prvních úspěchů. Vždy plaval proti proudu a po svém filmařském začátku propadl letecké fotografii ve které se stal průkopníkem. Bylo mu vydáno šest úspěšných knih, ale s nástupem dronů ho bez dobrodružství u vysazených dveří a kontaktu hledáčku s okem na palubě letadla přestala letecká fotografie uspokojovat. Dnes, kdy fotografové hromadně startují s drony k nebesům, se Zdeněk po téměř třiceti letech věnovaných tomuto tématu vrátil zpět na pevnou zem. Rychle se začal prosazovat v nových tématech a stal se vyhledávaným a světově uznávaným fotografem. Podílí se na řadě zajímavých projektů jako je například unikátní kniha tištěná v limitované edici na ručně vyráběném papíře k 200 letům výročí narození Gregora Johanna Mendela jejíž výtisk bude předán papeži a poputuje na světovou výstavu do Dubaje. Uznání veřejnosti i odborníků si získal díky jeho mimořádně zajímavé tvorbě se kterou uspěl i v elitních světových soutěžích. Cena od Světové fotografické organizace je toho přesvědčivým důkazem. Zajímavá a naprosto ojedinělá je šíře jeho tvorby. I když se Zdeněk specializuje především na krajinnou a místopisnou fotografii, světových úspěchů dosáhl od těchto témat přes sport, architekturu, přírodu až po kategorii výtvarného umění.

.

Aktuální události:Skvělé zprávy z NEW YORKU

.


Světoví mistři fotografie  

Zdeňkovi se dostalo mimořádného ohodnocení a pojede si do Vídně převzít svoji trofej 


CHROMATIC Awards

2. místo v profesionální kategorii Landscape v prestižní celosvětové soutěži. Součástí ocenění je uvedení v knize CHROMATIC Awards bookZdeněk podruhé uspěl v New Yorku - refocus Awards a byl zařazen se na seznam najvýraznějších umělců dnešní doby
Zdeněk se stal nejlepším profesionálním fotografem přírody roku 2022 *  Zlatá medaile v kategorii krajina přinesla nakonec i CELKOVÉ vítězství napříč všemi kategoriemi tématu PŘÍRODA

"Děkuji všem co při mě stáli na té dlouhé cestě až k dnešnímu neuvěřitelnému dni"


.


                      Zdeněk mezi 25 ti nejlepšími fotografy roku 2022 dle Dodho magazine
                           Velký úspěch ve Vídni spojený s cestou do Norska - info připravujemeZdeněk byl uveden v další prestižní světové fotografické knize:  

Je nám ctí představit úžasné fotografy jako vítěze Monochromatických cen 2022.

Všechny tyto snímky budou publikovány v knize "Monochromatické - Nejlepší fotografie roku 2022", která bude vydána v září. Tato kniha je určena pro mezinárodní expanzi a hledání nejlepších příležitostí pro vybrané fotografy. Prohlédnout si elektronickou variantu můžete zde, případně objednat tištěnou verzi zde.


MonoVisions Photography Awards - po loňském absolutním vítězství v kategorii Architektura další úspěch v kategorii Krajina 


2 x úspěch v Minimalist Photography Awards: Cena Minimalist Photography Award je jedinou nadací, která se rozsáhle a profesionálně zabývá minimalistickou fotografií jako odvětvím fotografie, ve kterém se ujímá hlavní role fotografická umělecká vize. Série v kategorii krajina  a  Singl v kategorii sport


Právě byla vydána unikátní sběratelská kniha k 200 letům výročí Johana Gregora Mendela tištěná na ručně vyráběném papíře na které Zdeněk spolupracoval. Dva roky náročné a poutavé práce strávil Zdeněk na tomto knižním skvostu. Kniha je vydána ve sběratelské edici pouhých 200 ks s číslovaným certifikátem pravosti a pokud to ještě stihnete může být vaše. Náročnost a unikátnost díla se odráží i v jeho ceně, která činí  70.000,- Kč objednat si ji můžete ZDE . Je to ovšem investice, která časem bude stále získávat na hodnotě. Představu o mimořádnosti tohoto počinu si můžete udělat zde

  

Dvojnásobná radost v italské SIENĚ 2022:  hned dvě ze tří přihlášených Zdeňkových fotografií uspěly v prestižní světové soutěži Creative Photo Awards v kategorii krajina.


Vítězství v prestižní Fine Art Photography Awards 2022:  Zdeněk se stal absolutním profesionálním vítězem v kategorii krajina se sérií snímků z jižní Moravy v jedné z největších světových soutěží udělujících ceny pro komunitu umělců zahajujících éru nových trendů ve světě fotografie. Tato soutěž vytvořená v roce 2014 je pro fotografy u kterých se vášeň, zájem, smysl pro krásu a otevřenost vůči rozmanitosti ve fotografii střetávají v uměleckých rozměrech (z prologu soutěže).


Anglický úspěch v Fine Art Photography Awards 2022:  Nominace v kategorii profesionálních fotografů se dvěma sportovními snímky jen podtrhuje šíři témat ve kterých je Zdeněk schopen se pohybovat na špičkové úrovni. 


V Austrálii vyšla exkluzivní fotografická kniha:  máme velikou radost a pocit zadostiučinění, že se Zdeňkovi daří propagovat naši krásnou vlast daleko za hranicemi. Překlad z prologu soutěže: Epson International Pano Awards představuje práci nejlepších panoramatických fotografů celosvětově.  Je věnována řemeslu a umění panoramatické fotografie a je největší světovou soutěží věnovanou tomuto žánru. Každý rok jsou nejvýkonnější fotografové prezentováni ve stovkách publikaci po celém světě. Jsme ohromeni úrovní účastníků a gratulujeme vítězům. Je to práce lásky pro všechny zúčastněné.


Svět v záběrech nejlepších fotografů světatak zní v překladu titulek z italského Elledecor.  Jsme pyšní, že máme tu čest se Zdeňkem spolupracovat a naše vydavatelství již realizovalo pět úspěšných a oceněných autorových knih. Na cestě je již šestý titul, který bude vydán na konci prvního pololetí roku 2022 k výročí 1200 let Moravy. 

 Tolik rychlý přehled aktuálních událostí, můžete rolovat dál do podrobností, nebo přejít na začátek.

ZDEVÍCE:Fine Art Photography Awards 

2022

Fine Art Photography Awards je jednou z největších institucí udělujících ceny pro komunitu umělců zahajující éru nových trendů ve světě fotografie. Tato soutěž, vytvořená v roce 2014, je pro fotografy, u kterých se vášeň, zájem, smysl pro krásu a otevřenost vůči rozmanitosti ve fotografii střetávají v uměleckých rozměrech. Účastí fotografů z celého světa jsme se katapultovali na piedestal vedle nejvýznamnějších a vysoce prestižních soutěží umělecké fotografie této éry. Ve světě, kterému dominuje tradiční přístup k fotografii, víme, jak těžké je prolomit velkou propast mezi dvěma zdánlivě polarizujícími styly, s moderním přístupem na jedné straně a tradičním na straně druhé - jde o to, abyste ukázali svou vlastní vizi. Počítá se pouze výsledný efekt vytvářením nových trendů v umění.

Vítězové a finalisté v profesionálních i amatérských kategoriích získají prestižní tituly.

Poslání a vize

Cílem Fine Art Photography Awards je prozkoumat hloubku schopnosti umělců 21. století, posouvat hranice představivosti a najít fotografie, přesahující současné trendy. Tato vize dala vzniknout jedné z nejambicióznějších a nejkomplexnějších soutěží o fotografii vůbec. Fine Art Photography si zakládá na tom, že poskytuje cestu pro talentované duše, aby se jim dostalo světového uznání.

Vítáme revoluční originalitu a rozmanitost s cílem oslovit co nejširší publikum a především odměnit a propagovat ty nejlepší!

Jednou z nejcennějších vlastností člověka je jeho touha po seberealizaci, učení a získávání nových zkušeností. Jednoduše řečeno, tato soutěž je neuvěřitelnou příležitostí, jak rozvinout svůj potenciál na světové scéně! Vaše jméno bude okamžitě rozpoznáno ve světě fotografie!


První místo v profesionální kategorii Landscape za sérii snímků z jižní Moravy a nominace v kategorii Open ThemePRÁVĚ BYLO VYDÁNO 

Právě vyšla exkluzivní fotografická kniha a já mám velikou radost a pocit zadostiučinění, že se mě daří propagovat naši krásnou vlast daleko za hranicemi. Překlad z prologu soutěže: Epson International Pano Awards představuje práci panoramatických fotografů celosvětově, je věnována řemeslu a umění panoramatické fotografie a je největší světovou soutěží věnovanou tomuto žánru. Každý rok jsou nejvýkonnější fotografové prezentováni ve stovkách publikaci po celém světě. Jsme ohromeni úrovní účastníků a gratulujeme vítězům. Je to práce lásky pro všechny zúčastněné. 


JDEME DO FINÁLE

Po mnoha peripetiích spojených s dnešní dobou a téměř sedmi letech usilovné a mravenčí práce se konečně blíží termín vydání nové knihy. Tentokráte to nebude pouze ze vzduchu, ale kniha nám představí jižní Moravu ze všech úhlů pohledu. 

zde malá ukázka:


MONOCHROME PHOTOGRAPHY AWARDS

Úspěchu v této světové soutěži černobílé fotografie si velice vážím a to především v kategorii výtvarného umění. 


CHROMATIC AWARDS

V nejprestižnější kategorii professional uspěly všechny čtyři zaslané fotografie a stanou se součástí prestižní knihy. 

Ceny Pano Award za rok 2021 oslavují nejlepší panoramatické fotografy na světě

Moje fotografie uspěly na druhém konci světa a to konkrétně v Austrálii. 

Jsem naplněn radostí, že se mě daří propagovat naši krásnou zem tak daleko za hranicemi.  Společnost CEWE mě oslovila ohledně účasti v porotě její prestižní soutěže. Přijal jsem tuto nabídku i když jsem cítil k této roli velký respekt a pokoru. Byla to velice zajímavá a obohacující zkušenost.Obrovský úspěch v největší fotografické soutěži světa


606 289 fotografií, 56 674 fotografů ze 170 zemí světa, to je v kostce největší fotografická soutěž světa.

Poprvé v historii této úžasné soutěže se dostal jeden autor se dvěma fotografiemi v různých kategoriích mezi vyhlašovaných TOP 30. Fotografie naleznete na druhé pozici v kategorii SPORT a na třetí v kategorii KRAJINA zde:

video z výstavy

ceremoniál byl letos bohužel zrušen COVID 19

video z nelehké práce poroty


SIENA PHOTO AWARDS


Vážený Zdeňku Vošický, je nám velkým potěšením oznámit, že vaše umělecká díla "Light Athletics", a "Protruding from the fog" volená naší porotou, jsou oceněnými fotografickými cenami SIENA Drone Photo Awards 2021

Gratulujeme! Vše nejlepší. Luca Venturi  zakladatel a umělecký ředitel MONOVISIONS PHOTOGRAPHY AWARDS


Vážený Zdeňku Vošický, s potěšením oznamujeme, že vaše fotografie byly oceněny ve výroční soutěži MonoVisions Awards!  Utopen v mlze - 1. místo v architektuře / Flock - Čestné uznání ve výtvarném umění  

  Gratulujeme! Tým cen MonoVisions a časopisNATURE TTL Photographer of the Year


Zdeněk Vošický mezi nejlepšími krajináři v jedné z nejprestižnějších světových soutěží věnující se tomuto tématu. Podrobnosti připravujeme. 

Prozatím více zde:SONY World Photography Awards - Zdeněk, vítězem národní ceny  zde


Světová fotografická organizace vyhlásila nejlepší fotografy roku 2021. Ceny vybrané napříč všemi tématy přirovnávané k fotografické obdobě filmových Oscarů získali fotografové z několika zemí. Jsem tak nadšený a poctěn, že můj snímek "Light Atletics" byl vybrán jako vítězný a získal cenu National Award v letošním ročníku Sony World Photography Awards. Je to pro mě velká pocta - do soutěže bylo přihlášeno 167 415 obrázků zadaných z 218 zemí. 

Všechny tyto úžasné snímky z Národní ceny 2021 si můžete prohlédnout zde


Ve spolupráci s AEROvydavatelstvím připravujeme vskutku mimořádný, laminovaný fotokalendář na rok 2022, jehož součástí bude sada 12-ti pohlednic. Výtěžek bude určen na podporu vydání nové knihy. Získáte tak nejen tento parádní kousek, ale zároveň podpoříte tento tvůrčí počin. Děkujeme  


CEWE Photo Award  

Fotosoutěž, která je považována za největší na světě - počet přihlášených fotografií rok od roku stoupá. V posledním ročníku bylo přihlášeno neuvěřitelných 448 152 fotografií plných emocí z celého světa. Nechyběli mezi nimi ani Češi s více jak 23 000 fotopracemi.

Staňte se členem