W O R K S H O P Y

FOTOGRAFICKÝ KURZ - krajinou levandulových polí 

Workshop "Krajinou levandulových polí na jihu Moravy" je pořádán pod vedením profesionálních fotografů krajiny a přírody, Tomáše Holuba a Zdeňka Vošického. Centrem víkendových fotovýprav do malebné části jižní Moravy s levandulovými poli bude Apartmán pod Pálavou v obci Starovičky.

Termín konání:

7.6.2019 - 9.6.2019

Cena kurzu:

2.900,- Kč (nezahrnuje ubytování, stravování, náklady na cestu). Vstupy na levandulová pole jsou pro účastníky kurzu po oba dny zdarma.

Obsah a cíl:

Krajinný celek, polocelek a detail, makrofotografie - rozmanitost fotografických přístupů při fotografování krajiny a detailů.

Vhodná fotografická technika (typy fotoaparátů, vhodné objektivy, druhy filtrů a práce s nimi...) a základní technická doporučení pro fotografa krajiny >> nastavování expozičních hodnot (clona, čas, ISO), volba expozičních režimů (Av, Tv, M...), kompenzování expozice, správné ostření a práce s hloubkou ostrosti apod.

Výtvarně působivé fotografování přírodních motivů (levandulové pole a jejich "obyvatelé" - mnoho druhů motýlů a ostatního hmyzu, vinice ap.).

Typický charakter krajiny jižní Moravy a její nalézání přes hledáček fotoaparátu.

Možnosti práce s využitím přírodního světla a dlouhých expozic.

Připraveny jsou komentované ukázky z tvorby vedoucích lektorů, včetně společných diskusí a projekcí fotografií po fotografování v plenéru.

Jádrem víkendového workshopu je jeho praktická část, tedy fotografování v terénu, kdy program pěších výprav bude přizpůsoben aktuálnímu počasí.

Zájemci o workshop mohou očekávat individuální přístup profesionálních fotografů, stejně jako uvolněnou a přátelskou atmosféru ve skupině.

Komu je kurz určen:

Kurz je určen všem zájemcům o krajinářskou a makro fotografii, především začátečníkům a mírně pokročilým. Kurz bude přizpůsoben znalostem účastníků, s individuálním přístupem lektorů.

Počet účastníků kurzu - max. 10


Základní informace:

Ubytování:  Zajištěno v Hustopečích se snídaní viz. odkaz níže. V ceně workshopu není ubytování zahrnuto - cena 500,- Kč / noc / os.   

Stravování:  Stravování není zahrnuto v ceně kurzu. 

Doprava:  Individuální autem (není zahrnuto v ceně) a nutno ji domluvit přes vedoucí workshopu - vzájemná koordinace.


Program kurzu a časový harmonogram:

Pátek - cca od 19.00 do 22.30h.

příjezd a ubytování (parkování zajištěno) >> teorie fotografování krajiny s promítáním ukázkových fotografií, přátelské posezení a diskuse

Sobota - cca od 6-8h. do 22h.

dle počasí připraveno několik variant - fotografování v levandulových polích (krajina, makro), okolní vinice, mandloňové sady, krajina pod Pálavou.

večer pak promítání a hodnocení nafocených snímků, trocha teorie (kompozice, technické aspekty krajinářské fotografie, úpravy ap.), diskuse a přátelské posezení

Neděle - cca od 7-8h. do 13h.

kratší okruh, fotografování krajiny s důrazem na výtvarné provedení krajinných celků i detailů apod.

závěrečné zhodnocení a rozloučení

Jako BONUS získáte

Slevový kupón na filtry českého výrobce VF Foto

Možnost vyzkoušení fotoaparátů, objektivů (široké objektivy, makroobjektiv až po teleobjektiv 200-500mm), VF Foto filtry, především speciální ND filtry pro několikaminutové expoziceTomáš Holub

Tel: +420 604 721 983

E-mail: holub.tomas@centrum.cz

Zdeněk Vošický

Tel: +420 773 445 028

E-mail: zdenek.vosicky@email.czUBYTOVÁNÍ

.