W O R K S H O P Y

Pár postřehů z posledního vydařeného FOTOKURZU

PŘIPRAVUJEME NOVÝ FOTOKURZ - TENTOKRÁTE VĚNOVANÝ I POSTPRODUKCI.FOTOGRAFICKÝ KURZ - krajinou levandulových polí 

kurz byl úspěšně dokončen - reportáž se připravuje. Další plánujeme na podzim. 

Prozatím foto a odezva:

Milý Zdeňku, Tvá fotografie přesně vystihuje to, jací jsme byli. Fascinuje mě, jak několik do té doby neznámých si navzájem lidí dokáže spojit společný zájem. Byl to super záměr Vás obou a děkuji za ty chvilky. Mám nové podněty a začíná se mi to v oblasti fotografování víc rýsovat. Věřím, že se zase potkáme.Marcela a Radek 

.


Workshop "Krajinou levandulových polí na jihu Moravy" je pořádán pod vedením profesionálních fotografů krajiny a přírody, Tomáše Holuba a Zdeňka Vošického. Centrem víkendových fotovýprav do malebné části jižní Moravy s levandulovými poli bude Apartmán pod Pálavou v obci Starovičky.

Termín konání:

7.6.2019 - 9.6.2019

Cena kurzu:

2.900,- Kč (nezahrnuje ubytování, stravování, náklady na cestu). Vstupy na levandulová pole jsou pro účastníky kurzu po oba dny zdarma.

Obsah a cíl:

Krajinný celek, polocelek a detail, makrofotografie - rozmanitost fotografických přístupů při fotografování krajiny a detailů.

Vhodná fotografická technika (typy fotoaparátů, vhodné objektivy, druhy filtrů a práce s nimi...) a základní technická doporučení pro fotografa krajiny >> nastavování expozičních hodnot (clona, čas, ISO), volba expozičních režimů (Av, Tv, M...), kompenzování expozice, správné ostření a práce s hloubkou ostrosti apod.

Výtvarně působivé fotografování přírodních motivů (levandulové pole a jejich "obyvatelé" - mnoho druhů motýlů a ostatního hmyzu, vinice ap.).

Typický charakter krajiny jižní Moravy a její nalézání přes hledáček fotoaparátu.

Možnosti práce s využitím přírodního světla a dlouhých expozic.

Připraveny jsou komentované ukázky z tvorby vedoucích lektorů, včetně společných diskusí a projekcí fotografií po fotografování v plenéru.

Jádrem víkendového workshopu je jeho praktická část, tedy fotografování v terénu, kdy program pěších výprav bude přizpůsoben aktuálnímu počasí.

Zájemci o workshop mohou očekávat individuální přístup profesionálních fotografů, stejně jako uvolněnou a přátelskou atmosféru ve skupině.

Komu je kurz určen:

Kurz je určen všem zájemcům o krajinářskou a makro fotografii, především začátečníkům a mírně pokročilým. Kurz bude přizpůsoben znalostem účastníků, s individuálním přístupem lektorů.

Počet účastníků kurzu - max. 10


Základní informace:

Ubytování:  Zajištěno ve Velkých Pavlovicích se snídaní viz. odkaz níže. V ceně workshopu není ubytování zahrnuto - cena 850,- Kč / noc / os.   

Stravování:  Pouze snídaně. 

Doprava:  Individuální autem (není zahrnuto v ceně) a nutno ji domluvit přes vedoucí workshopu - vzájemná koordinace.


Program kurzu a časový harmonogram:

Pátek - cca od 19.00 do 22.30h.

příjezd a ubytování (parkování zajištěno) >> teorie fotografování krajiny s promítáním ukázkových fotografií, přátelské posezení a diskuse

Sobota - cca od 6-8h. do 22h.

dle počasí připraveno několik variant - fotografování v levandulových polích (krajina, makro), okolní vinice, mandloňové sady, krajina pod Pálavou.

večer pak promítání a hodnocení nafocených snímků, trocha teorie (kompozice, technické aspekty krajinářské fotografie, úpravy ap.), diskuse a přátelské posezení

Neděle - cca od 7-8h. do 13h.

kratší okruh, fotografování krajiny s důrazem na výtvarné provedení krajinných celků i detailů apod.

závěrečné zhodnocení a rozloučení

Jako BONUS získáte

Slevový kupón na filtry českého výrobce VF Foto

Možnost vyzkoušení fotoaparátů, objektivů (široké objektivy, makroobjektiv až po teleobjektiv 200-500mm), VF Foto filtry, především speciální ND filtry pro několikaminutové expoziceTomáš Holub

Tel: +420 604 721 983

E-mail: holub.tomas@centrum.cz

Zdeněk Vošický

Tel: +420 773 445 028

E-mail: zdenek.vosicky@email.czUBYTOVÁNÍ

.