ODEZVY


Odezvy osobností

Na každém osobním webu naleznete záložku O MNĚ a jelikož já o sobě sám nerad hovořím či píši, nechám zde promluvit druhé.  Během těch mnoha krásných let prožitých s fotografií jsem měl to štěstí setkat se a spolupracovat s mnoha zajímavými lidmi. Každé takové setkání člověka obohatí a posune vpřed.

Vážený příteli,
moc Vás obdivuji, když si představím, kolik to muselo být letů, než jste všechny snímky pořídil. Kniha je také moc pěkně vytištěná. Je to obrovský dokument, který s každým dnem nabývá dalších a dalších významů. Krajina se proměňuje, vesnice se mění doslova z hodiny na hodinu. Opravují se kostely a památky. To vše jste zaznamenal. Mnoho věcí se dá z Vašich fotografií vyčíst. Mnohé záběry nejsou jen pouhou dokumentací, ale mají veliký výtvarný potenciál. Prostě jste mi udělal velikou radost. Je to kniha na čtení o historii naší krásné země. Mnohá místa jsme ještě neprojeli, tak si uděláme výlet a některá bychom rádi navštívili. Ještě jednou veliký dík.
Doufám, že se uvidíme v sobotu v Bystřici.

Srdečně Jindra a Agnes ze Sovince 

Jindřich Štreit

přední český fotograf


Zdeněk Vošický je umělec skromný, pracovitý a nesmírně svědomitý. Jeho fotografie jsou stálicemi dokonalé technické úrovně. Pokud jde o jejich platnost, je na místě použít latinský termín in perpetum. Navždy! Vošický je nejenom perfektní dokumentarista - je jako fotograf umělec par excelence. Jeho dosavadní dílo překonává všechny peřeje a jezy času, stává se stálicí na fotografickém nebi. To ostatně potvrzují prestižní ocenění jeho tvorby nejen doma, ale i ve světě

František Uher

významný český spisovatel

Fotografie poskytnou krásné záběry, jsou netradiční, překvapí pohledem na celistvost krajiny kterou známe z úplně jiných úhlů. Kniha je přehledná, komentář informativní. Nic zbytečného. Takzvaně: k věci a s láskou. 

Arnošt Goldflam

významný český herec 


Některé další odezvy


společnost CEWE

Zdeněk Vošický (předseda naší poroty)  je fotograf, který vyhrál loňský ročník soutéže se svou fotografií "Sluncem zalitá krajina". Dlouhá léta se specializoval především na leteckou fotografii a film. Z jeho fotografií bylo vydáno pět úspěšných knih a natočil několik oceněných dokumentárních filmů. Poslední roky se Zdeněk věnuje především tématům místopisné fotografie, přírody a krajiny. Jeho neotřelé snímky uspěly v prestižních soutěžích jako např. CEWE Photo Award, Sony World Photography Awards, NATURE TTL, MONOVISION Photography Awards, EISA Photography Maestro a dalších. V současné době pracuje na dokončení své šesté knihy.


Ing. Miroslav Zborovský - starosta obce Těšany a poslanec sněmovny 

S panem Vošickým spolupracuje naše obec dlouhodobě a rád zdůrazním, že s velkou spokojeností .Fotografie jsou vždy velmi povedené a ve vysoké kvalitě. Pan Vošický je jeden z těch spolupracovníků u kterého si jsem jistý, že práci odvede v kvalitě, která předčí moje očekávání.


Radim Marada - grafik Slavkov u Brna 

Je jen málo fotografů jako je pan Vošický. Díky jeho osobitému stylu, fantazii a pečlivosti mají jeho fotky vždy úžasnou podmanivou atmosféru. Jeho záběry krajiny a přírody uklidňují a lákají k návštěvě. Jeho letecké snímky technicky několikanásobně převyšují kvalitu fotek z dronů a vzniká tak materiál, se kterým je radost pracovat. Spolehlivostí, ochotou a skromností se pan Vošický rozhodně řadí mezi profesionály. Bylo mi potěšením a inspirací setkat se pracovně s ním a jeho tvorbou. Jeho služby můžu jedině doporučit. 


Ing. Jiří Balík - starosta obce Miroslavské Knínice 

Úžasné fotky pane Vošický ! Je to nádhera a opravdu to stojí za to. Chtěl bych Vám touto cestou ještě dodatečně poděkovat i za Vaši knihu Jižní Morava shůry. Kniha se velice líbí, na úřadě již máme poslední2kusy. Čili na naši malou obec velmi pěkný úspěch. I když jsem z počátku trochu váhal, jestli do toho jít, tak nyní nelituji a chválím Vás kde se dá. Tato kniha je velice krásným a hodnotným počinem pro všechny, kdo mají vztah ke svému regionu. Chtěl bych Vám popřát vše nej do další práce na nové knize. Ing. Jiří Balík- starosta obce Miroslavské Knínice